Wąż strażacki tłoczny WH52 20m Supron3
Węże strażackie WM52-20 są podstawowym typem węży stosowanych w pożarnictwie.
Wyprodukowany z jedwabiu poliestrowego oraz z okładziną wewnętrzna z PCV zapewnia długie jego użytkowanie za niewygórowaną cenę.
Węże tłoczne to jeden z najważniejszych elementów profesjonalnej armatury pożarniczej. Łączone są z moto lub autopompami, nazywanymi sercem wozu strażackiego. Węże tłoczne dostępne w ramach oferty są lekkie i łatwe w obsłudze, transporcie i przechowywaniu, m.in. dzięki łatwemu zwijaniu. Posiadają specjalne wypełnienie, tzw. koszulkę z PCV, która zmniejsza opór i odrzut podczas tłoczenia środka gaśniczego.
Nawet najlepszy sprzęt wymaga odpowiedniego przechowywania i serwisu, by służył w dobrym stanie jak najdłużej. Węże tłoczne po akcjach gaśniczych należy utrzymywać w stanie suchym w zaciemnionym miejscu. Trzy-cztery razy w roku warto poddać je próbom wytrzymałościowym.
Zalety węża tłoczonego WM52/20m SUPRON3:
-zgodne z normą: PN-EN 14540:2014
-odporne na działanie warunków atmosferycznych
-lekkie i elastyczne
-innowacyjna technologia łączenia węża z łącznikiem eliminująca przecieranie węża na końcu tulei łącznika, poprawiająca ergonomię i estetykę – rozwiązanie chronione prawem ochronnym UPRP nr 62999
Dane techniczne węża tłoczonego WM52/20m SUPRON3:
Oplot: | okrągło-tkany z wysokiej jakości przędzy poliestrowej |
Wkładka wewnętrzna: | PCV odporna na ścieranie, gładka i elastyczna |
Typ węża: | | HV-52-20-ŁA |
Średnica wewnętrzna: | | 52 mm (+1,5 mm -0,5 mm) |
Długość: | 20 m |
Łączniki: | aluminiowe |
Ciśnienie robocze: | 1,5 MPa |
Ciśnienie rozrywające: | 4,5 MPa |
Temperatura pracy: | -30ºC +60ºC |
Masa węża z łącznikami: | | 4,1 kg |
1) Karta katalogowa
2) Świadectwo dopuszczenia
- do pobrania w zakładce 'PLIKI'